Istanbulmark Interactive

Ajans Faaliyetleri

Reklam ajansları, yüzlerce sektörde binlerce firma, kurum ve kuruluşların faaliyet gösterdikleri alanda ürün, hizmet ve icraatlarını, hitap ettikleri kitleye ve topluma etkili, ilgili ve kalıcı olarak arz edilmesini ve bahsi geçen ürün ya da hizmetlerin temininin sağlanması noktasında gerekli tüm materyallerin üretilmesi konularında hizmetler sunan ajanslar bütününe denilmektedir.

Reklam ve tanıtım tüm firma, kurum ve kuruluşlar açısından son derece önemli ve hassas bir konudur. Şöyle ki, reklam ve tanıtım alanlarına giren tüm faaliyetlerde ürün ve hizmet tanıtımlarının yapılması ve kamuoyuna duyurulması noktasında, firma ve şirketlerin yeteri kadar tecrübe, bilgi ve birikimleri bulunmaması sebebiyle yapacak oldukları çalışmalarda belirledikleri hedefe ve amaca ulaşmaları söz konusu olamamaktadır.

İşte bu noktada reklam ajansı devreye girerek, yapılması istenilen ve gereken tüm reklam çalışmalarında tüm görevi üstlenerek, ilgili firma ya da kuruluş için kreatif, etkili kampanya ve girişimlerle hedef kitleye hitap eden, kitlenin albenisini ve ilgisini cezbeden çalışmalar üretip tanıtım çalışmalarını tamamlar.

Reklam Ajansı Hizmetleri

Reklam ajansı, tanıtım ve reklam alanına giren tüm konularda faaliyet gösteren ve hizmet sunan bir yapıya sahip olmalıdır. Reklam ve tanıtım hususlarında talepleri bulunan firma, kurum ya da kuruluşların bu konuda hiçbir bilgi ve birikimleri bulunmaması dolayısıyla, reklamları ile ilgili ihtiyaç ve taleplerini bir koldan sadece kendi bünyesinde yürütür. Bu sebeple reklam ajansı hizmetleri dendiğinde ele alınan konu başlıklarını sırasıyla şu şekilde değerlendirebiliriz.

  • Markanın oluşturulması
  • Logo ve kurumsal kimliğin tasarlanması ve üretilmesi (renkleri, yazı stili, kalıcı ve değiştirilmez çizgisi vb.)
  • Baskılı materyallerin tasarımı, üretilmesi ve temini
  • Ürün ya da hizmetler için katalog, broşür ve afişlerin tasarlanması ve üretilmesi
  • Etkili, ilgi çekici ve akılda kalıcı kampanya ve eylemlerin planlanması, tasarlanması ve üretimi
  • Hedef kitle analizi ve pazar araştırmaları
  • Sürekli olarak kurumsal danışmanlık ve desteğin sağlanması
  • Sektördeki yenilik ve haberler ile ilgili sürekli istişare içerisinde bulunulması

Ve diğerleri olarak sıralayabiliriz. Faaliyet gösterdiğiniz alanda hedeflerinize ve amaçlarınıza emin ve kalıcı adımlarla ilerlemek ve işletmenizi kurumsallığa taşımak gayeniz ise, profesyonel ve kreatif bir reklam ajansı ile sürekli olarak çalışmanız ve yardım almanız gerekmektedir.

Firmamız bu noktada yılların getirdiği bilgi, birikim ve tecrübe ile müşterilerine sıcak bir aile ortamında devamlı surette tam bir ajans hizmeti vererek, tanıtım alanına giren tüm faaliyetlerde çeşitli hizmet ve çözümlerle firma, kurum ve kuruluşlara kurumsal hizmet sağlamaktadır.

Copyright © 2015 | Her Hakkı Saklıdır.